Művelődés filozófia lecke

Művelődés filozófia lecke

A mozgóképes kultúra 5.

2015. április 17. - Szabó Anita Dóra

A kép-leírás vitájára a mozgókép napjainkban egyfajta megoldást jelent. Hisz a filmekben megvalósítható mind a leírás rész, mondjuk egy narrátorral, mind a képi rész, magával a képi anyaggal. Külön a képnél a történeten, a mondanivalón gondolkodunk. A leírásnál pedig egy kép jelenik meg gondolatainkban, a vizuális képzeletünket fejleszti.

Átmenetet képez a képregény, mely nem a mozdulatokat ábrázolja képkockáról képkockára, hanem a szövegbuborékban megjelenő adott szituációt.

A mozgókép elsősorban a televíziózáson keresztül terjed a legjobban, de természetesen az internet is ott lohol a nyomában, és folyamatosan fejlődik. Erre pont most láttam egy friss kis videót, mely a televízió vs internet (youtube)-ról szól.

 

 Amellett hogy aktuális, érdekfelkeltő, még humoros is. Véleményem szerint ha a hazai youtube csatornák sokasodnának, lehet kisebb lenne a rés a tv és internet között.Van egy olyan nyilatkozó, akinél elhangzik, hogy a TV manipulatívabb, az internet szabadabb. Ezzel egyet kell értsek. Hisz a televízióban a személyiségeket tényleg a média alkotja, teremti, míg az interneten maguk a személyiségek, egyediségek vannak előtérben.

 

tv_vs_internet_fiestoforo.jpeg

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://muvfilo.blog.hu/api/trackback/id/tr337376264

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása