Művelődés filozófia lecke

Művelődés filozófia lecke

Az internet filozófiája 7.

Olvasás kontra Internet

2015. május 03. - Szabó Anita Dóra

Ha találunk egy érdekes cikket, amelyet valamelyik ismerősünk osztott meg akkor (elég gyakran) csak nagyrészt olvassuk el, futjuk át a szöveget, aztán kattintunk a következőre, az információ pedig vagy megmarad vagy nem.  Ha komoly szövegről van szó, akkor valószínűleg nagyon kevés marad meg, mert ahhoz sokkal jobban "ott kell lenni".  Az internetes olvasás viszont nem egyenlő egy szépirodalmi mű elolvasásával, mert az internetes olvasásnál berögzült ez a gyors és felületes olvasás. Az online olvasással új képesség fejlődik ki, de ez csak akkor jó, ha célirányosan használjuk az internetet. 

Az olvasás során fejlődik a fantáziánk, gyarapodik a szókincsünk, beszédkészségünk, és az önálló gondolkodásra is jó hatással van. 

Szerintem törekednünk kell arra, hogy a hagyományos és az online olvasás jól működjön együtt. Például a beszélgetést ne váltsa fel a chat és a szlengnek ne legyen helye a tanórákon. evolutionofreadingmalecloseup.jpg

A bejegyzés trackback címe:

https://muvfilo.blog.hu/api/trackback/id/tr17427638

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása