Művelődés filozófia lecke

Művelődés filozófia lecke

Globalizáció 8.

2015. május 04. - Szabó Anita Dóra

Nagyszüleink idejében az ember napi 8 órát dolgozott, bevásárolt, főzött és együtt volt a családjával. Manapság az emberek jó esetben dolgoznak napi 8 órát, heti egyszer vásárolnak be és főznek egy teljes hétre előre, családjukkal pedig a szerencsések hétvégén együtt tölthetnek egy kis időt a takarítás és főzés után.

Rohanás van állandóan,  így semmi idő nem jut a napi ötszöri étkezésre, bár nagy szükség lenne rá. (Magyarország átlagéletkora Európában a sereghajtók között van.) Igaz, hogy észrevettük a hibát és tanítani már tanítanunk kell a gyereknek, de maga a kivitelezés szinte lehetetlen mind az idő mind a pénz szemponjátból is (átlagot nézve). 

Az, hogy a hagyományos családmodell mellett beszélünk már sok másfajta családról szerintem nem problémaként kéne felfogni, hanem alkalmazkodást a kialakult helyzetekhez. Engem inkább az szomorít el, hogy a család mint gazdasági egység és a gyerek mint gazdasági hátrány létezik. csaladmodell.jpg

 

A bejegyzés trackback címe:

https://muvfilo.blog.hu/api/trackback/id/tr137427820

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása