Művelődés filozófia lecke

Művelődés filozófia lecke

Digitális kultúra 6.

2015. május 04. - Szabó Anita Dóra

Mivel az embereknek egyre kevesebb ideük van az információfelvételre, ezért (is) részesíthetik előnyben a digitális világot. Az információt sokkal hamarabb meg lehet szerezni mintha bemennénk a könyvtárba bogarászni. Viszont ha az információk hitelességéről akarunk száz százalékosan meggyőződni, akkor egyértelműen győztek a könyvek. 

A hangoskönyveket nem csupán azért tartom jó ötletnek, mert időtakarékos és kíméli a szemet, hanem a gyerekeknél abszolút segíti az olvasóvá nevelést és az auditív képességek fejlesztését is. 

A képek manipulálásánál nagy probléma, hogy a valóságot nagyon eltorzítja, és a közönség egy hamis képpel, információval fog rendelkezni. A szépségiparban vannak talán a legnagyobb ilyen manipulációk. Az összes reklámban a tökéletes bőrű, hajú vagy frizurájú, alkatú embereket látni, amik az emberekben ideáloknak rögzülnek. Ez például a tinédzsereknél és kamaszkorúaknál hatalmas kisebbségi komplexust alakíthat ki. 

photoshop.jpeg

A bejegyzés trackback címe:

https://muvfilo.blog.hu/api/trackback/id/tr847427480

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása